• برگ بو

برگ بو فروشگاه خرید سبز 

خواص برگ بو : 

برگ بو مدر بول و حيض و خوراك يك مثقال از پوست آن سنگ كليه و مثانه را مى‏شكند و ماليدنش با شراب نافع بهق و كلف و بيماريهاى پوستى مى‏باشد برگ بو ترياق كليه سم ها است.

مى‏گويند بخور آن قبل از طلوع آفتاب روز چهارشنبه براى كسى كه از ضعف جنسى نمى‏تواند ازدواج كند، قدرت جنسى‏اش فزونى يابد و ازدواج برايش ميسر گردد.

روغن  برگ بو درد سرد گوش را دوا كند، شنوايى را باز مى‏گرداند، خوراك نُه قيراط پوست برگ بید بچه را در زهدان بكشد، بدلش برگ سوسنبر است.


از برگ اين گياه سابقا در طب عوام به عنوان معرق و رفع نزله استفاده به عمل مى‏آمده است ولى امروزه به عنوان چاشنى اغذيه و به منظور معطر ساختن برخى كنسروها بكار برده مى‏شود. براى برگهاى آن اثر بادشكن، قى‏آور (به مقادير زياد)، مدر، ضد تشنج و قاعده‏آور نيز قائل‏اند. ميوه آن كه معمولا به صورت خشك شده مصرف مى‏شود، داراى اثر درمانى قوى‏تر از برگهاست و مصرف آن سابقا براى رفع كم اشتهايى و ضعف معده معمول بوده است. 

اسانس آن در پيچ خوردگى مفاصل، بواسير و رفع دردهاى روماتيسمى، به صورت مالش دادن بر روى عضو، مصرف دارد. بعلاوه در صابون سازى به كار مى‏رود. روغن لوريه، در دامپزشكى براى دفع طفيلى‏ها به كار مى‏رود و از آن در موارد كوفتگى اعضا به عنوان نيرو دهنده موضعى، نتايج مطلوب گرفته شده است. برگ بو براى جلوگيرى از تخمير غذا در معده فوق ‏العاده موثر است، ضد عفونى كننده گرانبهايى مى‏ باشد. به معده‏ هاى ضعيف نيرو مى ‏بخشد، آن را به عنوان ادويه به غذا اضافه مى ‏كنند.

مقدار مصرف برگ بو:

مقدار مصرفى برگ بو براى دم كردن چهار گرم برگ خشك آن در يك ليوان آبجوش است كه بايد دو سه فنجان از آن را در روز مصرف كرد، دم‏كرده برگ بو هضم غذا را آسان ساخته و گاز و نفخى كه در معده جمع شده خارج مى‏كند

مقدار خوراك برگش از نيم تا دو مثقال مى‏باشد.


منبع:

نورانى، مصطفى، دائرة المعارف بزرگ طب اسلامى (نورانى)، 12جلد، ارمغان يوسف - قم، چاپ: اول، 1384 ه.ش.


فقط تهران
ارسال با پیک در تهران
ارسال با باربری
ارسال این محصول فقط توسط باربری امکان پذیر می باشد
مشاوره محصول
جهت مشاوره خرید با شماره 06632732632 تماس حاصل فرمایید
تماس
جهت خرید میتوانید با شماره 09019494433 تماس حاصل کنید

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید

برگ بو

  • کد محصول: m-28
  • موجودی: در انبار
  • 2,000تومان

  • قیمت بدون مالیات: 2,000تومان

برچسب ها: برگ بو